Yeşilyurt Avm

Turizm Haritası // Restaurant ve Alışveriş Merkezi

Yeşilyurt Avm

Proje inşaatına 2006 yılında başlanan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi 14 Nisan 2004 tarihinde Samsun un ve Karadeniz Bölgesi nin ilk alışveriş merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Yatırımcısı olan Yeşilyurt Grubun bünyesinde bulunan Yeşilyurt Demir Çelik ve Liman İşletmeleri şirketi her yıl, İstanbul Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açıklanan, Türkiye’ nin en büyük 500 şirketi listesinde ilk 100 şirket arasında yer almaktadır.

5.000 metrekare alan üzerine 4 kat olarak inşa edilen alışveriş merkezi; denize sıfır konumu, önünde bulunan ve kilometrelerce uzunluğu kapsayan plajı, sahil yolu, bisiklet ve yaya yürüyüş yoları ile Türkiye’ de ve dünyada örneğine çok az rastlanır bir lokasyona ve özgünlüğe sahiptir. Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi yakın çevresinde bulunan Kültür ve Sanat Merkezi, Gençlik Merkezi, Ondokuzmayıs Üniversitesi, Golf Sahası, Bowling Salonu, Buz Pisti, Okçuluk Tesisi, Olimpik Yüzme Havuzu, ve daha pek çok branş sporuna ait tesisler, yüzlerce yeme-içme ve eğlence mekanları ile tüm bölgenin eğlence ve yaşam destinasyonunun yani Atakum’ un merkezi konumundadır.

15.000 metrekare kiralanabilir alanı ile 72 markayı barındıran alışveriş merkezinde bir süpermarket, 7 salonlu bir sinema ile giyimden kozmetiğe, oyuncaktan ev dekorasyonuna onlarca marka ve binlerce ürün bulunmaktadır. Bölge insanının gündelik yaşam ritüellerinin bir parçası olan Yeşilyurt Alışveriş ve Yaşam Merkezi her yaştan ziyaretçisine ayrıcalıklı hizmet ile kaliteli zaman geçirmeyi vaat eden bir yaşam alanı…
Fotoğraflarla Yeşilyurt Avm Fotoğraf Galerisi