Yaşar Doğu Spor Salonu

Turizm Haritası // Sağlık ve Spor Tesisleri

Yaşar Doğu Spor Salonu

Yaşar Doğu Spor Salonu ihalesi 2011 yılı nisan ayında gerçekleştirilmiş ve 21 milyon 418 bin lira ihale bedeli ile Samsunlu iş adamı Hayrettin Eyüpoğlu tarafından yapımı gerçekleştirilmiştir.

Dünya standartlarında ve bir çok teknolojik özellikle üretilmiş olan Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu kapasitesi 7 bin 500 kişiliktir. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor salonu 2013 yılı Kasım ayında açılmış ve bu tarihten itibaren hizmet vermeye başlamıştır.

Yaşar Doğu Spor Salonu Önemli Organizasyonlar

2014 – 2015 basketbol sezonu şampiyonu Pınar Karşıyaka ile Türkiye Kupası şampiyonu Anadolu Efes basketbolda yılın en büyük kupası için karşı karşı geldi. 31. Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası’na ev sahipliği yapan Yaşar Doğu spor salonunda sevinen taraf Anadolu Efes oldu.

2014-2015 sezonu Lig Şampiyonu Galatasaray bayan basketbol takımı ve Türkiye Kupası Şampiyonu Fenerbahçe bayan basketbol takımı arasındaki 23. Cumhurbaşkanlığı Kupası Tekkeköy’de oynandı.

Dünya Taekwondo Federasyonu’nun (WTF) düzenlediği ve Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından organize edilen 6. Para Taekwondo Dünya Şampiyonası ve Taekwondo Grand Prix Dünya Şampiyonası Samsun yeni Yaşar Doğu Spor Salonun’da 17 – 20 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Salon açılışından bu yana bir çok basketbol karşılaşmasına ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca 23’üncüsü Samsun’da düzenlenen ve Dünyanın en büyük 3. olimpiyat oyunları olan İşitme engelliler olimpiyatında basketbol karşılaşmaları ve bir çok ülkenin temsil edildiği kapanış seremonisi de bu salonda gerçekleştirilmiştir.

Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu Ulaşım

Samsun’un yeni Yaşar Doğu Spor Salonu, Samsun Ordu karayolu üzerinde 14. km’de (Tekkeköy Sapağında) bulunmaktadır. Bir ucu Ondokuz Mayıs Üniversitesine uzanan Samsun hafif raylı sistemin Tekkeköy durağında bulunmaktadır. Ayrıca Çarşamba minibüsleri ve Tekkeköy dolmuşları ile salona ulaşmak mümkündür. Daha ayrıntılı bilgi için Tekkeköy Ulaşım sayfasını inceleyebilirsiniz.

Engellilerin kolaylıkla giriş yapabileceği ve karşılaşmaları takip edebilecekleri şekilde üretilmiş olan salonda, sağlık birimi, bebek bakım odası, mescid ve büfe gibi sosyal alanlarda bulunmaktadır.
Fotoğraflarla Yaşar Doğu Spor Salonu Fotoğraf Galerisi