Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı

Turizm Haritası // Plaj, Park ve Mesire Yeri

Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı

Türkiyenin kumsal içeren en uzun deniz koridorlarından biri durumda.

Uzun yıllardır ufak işletmeler tarafından kullanılan ya da atıl bulunan bu turizm değeri, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Terme Miliç Sahili’ne yapılan büyük yatırımla gerçek potansiyeline yaklaşıyor diyebiliriz. Sakarlı beldesi sınırları içinde bulunan Miliç sahili, karadeniz sahil yolunun hemen kenarından bulunmaktadır. Deniz, çamlık, sosyal tesisler, düğün salonu, çocuk parkı ve spor bölgeleri ile tam bir turizm değerine dönüşen Miliç sahili, ziyaretçilerini bekliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Miliç Sahil Tesisleri, denize girmek, güneşlenmek, ailesi ile piknik yapmak, düğün-toplantı gibi organizasyonlar düzenlemek, değişik tatlar tatmak ya da gezmek için tercih edilebilecek bir yapıdadır. Oldukça büyük bir alana kurulu olan tesis, ücret ile giriş kabul etmektedir. Araç otoparkı, çocuk parkları ve diğer sosyal donatılar tesis içinde hizmete sunulmuştur. Yazın şezlong ve şemsiye de kiralanabilen tesis, içinde barındırdığı çamlık ile mangal ve piknik yapmak isteyenlerin uğrak yerlerinden biridir. Tesisin içinde aşağıdaki unsurlar bulunmakta:

Kafeteryalar,
Duş alanları,
Tuvaletler,
Büfeler,
Mescit,
Bisiklet,
Gezi ve taşıt yolları

Ahşap Terme Evi

Kamp yapmak isteyen turistler de miliç  çamlık bölgesini ve tesisini gönül rahatlığıyla tercih edebilirler. Sahili mavi bayrak ile ödüllendirilen Miliç çamlık plajı, yaz sezonu ile dolup taşmaktadır. 500 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde doğal kumsal olan çamlık plajı, Karadeniz’in yapısı gereği bazen yosunlu ve denizanası iletebiliyor.
Fotoğraflarla Terme Miliç Çamlık Mesire Alanı ve Plajı Fotoğraf Galerisi