Piazza Avm

Turizm Haritası // Restaurant ve Alışveriş Merkezi

Piazza Avm

İnşaat ve ticari gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında Dünyanın önde gelen şirketlerinden birisi olan Rönesans Holding, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. kanalıyla geliştirdiği Piazza markalı alışveriş ve yaşam merkezlerinin ilk halkasını Samsunda hayata geçirmiştir.

Samsun Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. yönetiminde 29 Mart 2013 Cuma günü kapılarını halka açmıştır.

300 milyon TL tutarında bir yatırım ile gerçekleştirilen Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, sadece Samsun’un değil, tüm Orta Karadeniz Bölgesi’nin ticari ve sosyal hayatına yön vermektedir. Piazza AVYM, 140.000 m2’lik inşaat ve 63.500m2 kiralanabilir alanıyla Karadeniz Bölgesi’nin en büyük AVM yatırımı olarak dikkat çekmektedir.

Yerli, yabancı toplamda 160 markaya ev sahipliği yapan Piazza AVYM ile Media Markt, 5M Migros, Zara, H&M, Decathlon, Cinemaximum, Lacoste, Yargıcı, Starbucks, Tommy Hilfiger, Cook Shop gibi sektörünün lider markaları ilk kez Samsun’a gelmiştir. 1500 m2 ile Samsun’un en büyük halka açık terasına sahip olan Piazza AVYM’de çocuk etkinlik alanları bulunmakta ve toplamda 2500 kişiye istihdam sağlamaktadır.

Mimarisini Tabanlıoğlu Mimarlık’ın üstlendiği Piazza AVYM, Ulus ve Çarşamba Caddeleri arasında, havaalanını kent merkezine bağlayan Atatürk Caddesi üzerinde, 34,000 m2 arazi üzerine kurulmuştur.

Piazza AVYM, aynı zamanda bölgedeki konaklama için eşsiz bir seçenek sunan 5 yıldızlı,164 odalı Anemon oteli ile birlikte karma kullanımlı bir proje olarak planlanmıştır.

Samsun ve tüm Karadeniz bölgesini çekim merkezi haline getirmeyi amaçlayan ve yılda 10 milyonu aşkın ziyaretçiyi ağırlaması hedeflenen Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi, Rusya, Ukrayna ve Gürcistan’ın Karadeniz kıyılarını da içine alan bir bölgeye hitap etmektedir.
Fotoğraflarla Piazza Avm Fotoğraf Galerisi