Gölalan Şelalesi

Turizm Haritası // Göl, Şelale ve Yaylalar

Gölalan Şelalesi

Kiraz ağaçları , doğası ve merkezindeki asırlık selvi ağacıyla Samsundaki Gölalan köyü bu şelalelere ev sahipliği yapmaktadır.

Şelaleler Gölalan Köyü’nün yakınındaki dere yatağı üzerinde bulunmaktadır. Yakın mesafedeki vadiye yaya olarak inmeniz ve dere boyunca yürümeniz gerekmekte. Zaman zaman dere içerisinden geçmek zorunluluğu olacağından kıyafet ve ayakkabı konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Dere yatağı boyunca irili ufaklı bir çok şelale olsada görülmeye değer iki büyük şelale var.

Şelalelerden İlki köye çok yakın mesafede. Yaklaşık 5m 'den akan suyun haşmeti ve etrafındaki büyük kayalar fotoğraf tutkunlarının aradığı cinsten. Tertemiz ve berrak olan bu akarsuya girip serinlemek ise hayatın başka bir tadı olsa gerek. Bu şelalelerinden ikincisi ilk şelaleden yaklaşık 30 dk suyun akış yönüne ters yürüyerek erişebilirsiniz. Yaklaşık 10m 'den küçük bir göle akmaktadır.

Gölalan Şelaleleri Ulaşım: Samsun merkeze  yakın mesafedeki Gölalan Şelalelerine, Eski Samsun-Kavak karayolu üzerinden asfalt yolla Gölalan köyü üzerinden ulaşılmaktadır. Ulaşım Yolu asfalttır.
Fotoğraflarla Gölalan Şelalesi Fotoğraf Galerisi